Zásaditá péče o tělo

Dnešní moderní uspěchaný konzumní svět se stále více vzdaluje od přírody, téměř nežijeme v souladu s přírodními zákony, ale městským pohodlným životem. Rychlý životní styl, přemíra jídla a pití, velká spotřeba cukru, pracovní vytížení, nadměrný stres, přebytek emocí, velká stimulace smyslů, nedostatek odpočinku a pohybu, špatné stravovací návyky, chemicky upravená strava, kouření, pití alkoholu, toxická zátěž vody a vzduchu vede k toxickému přetížení organismu a ke zhoršování vylučování odpadových látek z těla. Dochází k překyselování organismu, k oslabování tělesných funkcí, imunity a množení mikroorganismů v těle, které se stává základem vzniku nejen civilizačních nemocí.

Tělo si musí poradit s náporem škodlivin, toxinů a se zpracováním odpadu. Pokud je tělo již přetížené, má jedinou možnost - odpadní látky musí někam "uschovat", aby se jich zbavilo později přirozenou cestou - vylučovacími orgány. Problém nastává, pokud je organismus neustále každodenně zatěžován škodlivinami, nemá šanci odpadové látky z těla vyloučit, a tak v těle zůstávají a vzniká velké smetiště - živná půda pro vznik nemocí. Pokud vnitřní toxicita převýší schopnost těla očistit sebe sama, vzniká v těle nadbytek kyselin, buňky trpí nedostatkem živin a kyslíku a nastává toxémie - nadbytek kyselin (acidóza) a nedostatek kyslíku (hypoxie).

Kyseliny a toxiny se nejdříve netralizují odčerpáním minerálních látek , stopových prvků a vitamínů. Minerální látky na sebe vážou některé kyseliny a vytvářejí nerozpustné soli. Tyto odčerpané minerální látky pak tělu chybí při jiných fyziologických funkcí. Soli se usazují např. v kloubech, vazech, šlachách, ledvinách i v podkoží.

Konečná fáze toxicity tkání - rakovina trvá dlouho než se rozvine a my máme ještě čas se sebou něco udělat.

Jediným řešením je zastavit se, uvědomit si tuto skutečnost a chtít něco pro sebe udělat - očistit krev, detoxikovat tkáně a prodloužit dobu odpočinku a relaxace, aby tělo mělo šanci očistit se a obnovit rovnováhu.

Nemoc není náhoda, ale důsledek našeho života, který si sami volíme a jsme za něj odpovědní.

Vytvořte si webové stránky zdarma!