Zdravé dýchání

Dýchat znamená žít. Jak samozřejmé je pro nás naše dýchání, nádech a výdech. A vůbec si neuvědomujeme důležitost dýchání. S každým nádechem proudí do našeho těla životní síla, s výdechem se tělo zbavuje nepotřebných látek a překyselení.

Pro zdravé dýchání je důležitá bránice. Při nádechu bránice klesá do dutiny břišní a tím jsou masírovány vnitřní orgány, aktivují se očistné a ozdravné reakce těla. Špatný vliv na pohyb bránice má napětí ve svalech a orgánech jako následek chronického stresu a potlačených emocí.

Dech je zrcadlem našeho momentálního stavu. Pokud cítíme pohodu, dýcháme klidně, rovnoměrně hluboce a uvolněně, jinak než při prožívání negativních emocí. Proto můžeme toto spojení dechu s naší prožíváním využívat cíleně. Během cvičení vědomého hlubokého dýchání se zklidňuje nervový systém, tělo se začíná uvolňovat a nám se zlepšuje nálada. V uvolněném organismu začne volně proudit energie, zastavují se myšlenky a pomocí klidného a plynulého dýchání se můžeme napojit na Vesmírnou energii.

Vytvořte si webové stránky zdarma!